ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی مارکستان، به دلیل اینکه استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول قوانین مندرج در این بخش است، لذا تقاضا می شود مطالب ذیل را به دقت مطالعه نمایید.

در ابتدا واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند را تعریف می نماییم:

- کاربر: به شخصی اطلاق می‌شود که از طریق اینترنت وارد سایت مارکستان شده باشد.

- مشتری : به شخصی اطلاق می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات مارکستان می پردازد.

- سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید.

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارش :

1. کاربران و مشتریان برای مشاهده کالا، دریافت اطلاعات و همچنین ثبت سفارش ملزم به ثبت نام در سایت مارکستان نمی باشند. لیکن بدیهی است در صورت ثبت نام، علاوه بر اینکه در خریدهای بعد خود از مارکستان مجبور به وارد کردن اطلاعات نیستید، می توانید از مزایای عضویت در سایت مارکستان از جمله آگاهی از فروش ها و محصولات جدید، تخفیفات ویژه و ... بهره مند شوید .

 

2. مشتری در هنگام ثبت سفارش کالای مورد نظر خود باید فرم سفارش را به دقت و با اطلاعات صحیح و کامل تکمیل نماید. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت بروز هرگونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بطور کامل بر عهده مشتری می باشد.

 

3. از آنجا که در صفحه مربوط به هر کالا شرایط ثبت سفارش ( لینک راهنمای خرید از مارکستان ) و شرایط تحویل کالا ذکر گردیده است، لذا در خواست خرید پس از تأیید کاربر، قطعی تلقی شده و نهایی شدن سفارش پس از پرداخت وجه آن، به منزله قبول تمامی شرایط مربوط به کالای خریداری شده می باشد.

تذکر :  بدلیل تکنولوژی های منحصر به فرد به کار رفته در اینورترهای جنسیس ، وضعیت ثبت سفارش آن ها " پیش فروش "  است که بسته به نوع مدل خریداری شده، ارسال کالا مشمول طی بازه زمانی مربوطه می باشد، لذا قبل از نهایی کردن خرید ، جهت اطلاع از زمان ارسال محصول ، با واحد فروش فروشگاه تماس بگیرید.


4. انصراف از خرید تنها با حصول تمامی شرایط زیر امکان پذیر می باشد ( هر سه شرط باید محقق شوند ) :

الف. انصراف با ارائه دلایل موجهی که در صفحه مربوط به کالا ذکر نشده است باشد.

ب. دلایل ارائه شده، توسط کارشناسان مارکستان تأیید شوند.

ج. زمان اعلام انصراف، قبل از ارسال و تحویل سفارش به تولید کننده باشد.

در غیر این صورت، سفارش قابل انصراف نیست.

 

6. مارکستان مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید ، اقدام کرده و فروش خود را متوقف نماید. بدیهی است کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال خواهند شد.

 

7. در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت کالاهای موجود در سایت مارکستان، حق ملغی نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای مارکستان محفوظ است که در این صورت مارکستان در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری عودت خواهد داد و مشتری در این خصوص هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

 

هزینه ارسال :

هزینه ارسال برای روش های مختلف بر اساس کالا یا کالاهای خریداری شده محاسبه و در هنگام ثبت سفارش به مشتری نمایش داده می شود.


پرداخت در محل :
امکان پرداخت در محل هنگام دریافت سفارش جهت آسودگی خیال آن دسته از مشترياني که تمايل دارند هزينه سفارش خود را هنگام دريافت آن پرداخت کنند، میسر گردیده است و شما می توانید وجه سفارش خود را در صورتی که مشمول این روش پرداخت باشد پس از دریافت کالا در محل پرداخت نمایید.

در این نوع خرید، جهت جلوگیری از ثبت سفارشات غیرواقعی، مشتری باید مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت نماید و سفارش پس از واریز مبلغ بیعانه، قابل ارسال می باشد.

تذکر 1 : توجه داشته باشید این روش شامل تخفیف های سایت نخواهد شد.

تذکر 2 : لازم به ذکر است سفارشاتی که مبلغ آن ها کامل پرداخت می شود، در اولویت پردازش و ارسال قرار دارند.

تذکر 3 : در صورت عدم تحویل کالا توسط مشتری ، هزینه های ارسال و خسارت های احتمالی ، از مبلغ بیعانه پرداختی کسر شده و چنانچه پس از کسر این مبالغ ، مبلغی باقی ماند، به حساب مشتری عودت داده خواهد شد.

تذکر 4: از مبلغ پرداختی شما هنگام تحویل، ۳ درصد این مبلغ متعلق به شرکت حمل و نقل ارسال کننده محصول است که این ۳ درصد نیز به جمع مبلغ شما هنگام تحویل اضافه خواهد شد. 


شرایط تحویل کالا توسط پست پیشتاز :

زمانی که محصول توسط پست پیشتاز ارسال می شود، مأمور اداره پست جهت تحویل محصول تنها یک بار به درب منزل مشتری مراجعه می نماید، در صورت عدم حضور مشتری ، محصول به مرکز پستی شهر مورد نظر بازگشت خورده و مشتری تا یک هفته مهلت دارد تا به مرکز پستی مراجعه و سفارش خود را تحویل گیرد، در غیر این صورت سفارش به انبار مارکستان بازگشت داده خواهد شد.

 

تضمین اصالت کالا و گارانتی :

فروشگاه اینترنتی مارکستان اصل بودن کلیه محصولاتش را تضمین و آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می‌کند. از آنجا که مارکستان برای تامین محصولات عرضه شده در وب سایت، تنها با شرکت‌های معتبر و تولیدکنندگان رسمی و قانونی همکاری می نماید، لذا کلیه محصولاتی که در مارکستان عرضه می‌شوند اصلی بوده و به هیچ عنوان کالای کار کرده و یا غیر اصلی در سایت مارکستان به فروش نمی‌رسد.
لازم به ذکر است، این برند معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند. در حال حاضر بسیاری از کالاهای موجود در بازار ایران و سایر کشورها ساخت کشور چین هستند که تنها به دلیل خط تولید ارزان‏‌تر دارای قیمت پایین و متعاقبا دارای کیفیت و کارآیی بسیار پایین می باشند.

 

4 روز ضمانت عدم تطابق مشخصات فنی محصول :

کسب اعتماد مشتریان، یکی از مهم ترین دارایی های هر کسب و کاری است و با توجه به این که مبنای خرید اینترنتی، اعتماد به توضیحات ارائه شده در سایت ها می باشد و هر چه این ویژگی ها به بالاترین سطح کیفیت نزدیک تر باشد، امکان فروش نیز افزایش می یابد لذا برخی از فروشندگان، اقدام به کپی برداری از مشخصات محصولات با کیفیت نموده و آن ها را به عنوان مشخصات محصول خود ذکر می نمایند که متاسفانه سبب خدشه وارد شدن به خرید اینترنتی و سلب اعتماد خریداران می گردد، زیرا مشتری پس از تحویل گرفتن محصول، متوجه غیر واقعی بودن مشخصات ارائه شده از سوی فروشنده خواهد شد.

در همین راستا و به پاس اعتماد مشتریان و با توجه به اهمیت این امر، اطمینان کامل از قدرت فنی و عملکردی محصولات ارائه شده و در جهت اثبات صداقت در بیان ویژگی های محصولات و نیز اطمینان خاطر مشتریان، اقدام به ارائه خدمتی به نام " 4 روز ضمانت عدم تطابق مشخصات فنی محصول " نموده است.

براساس این خدمت، در صورتی که کالای تحویل شده به مشتری با مشخصات مربوط به کالای سفارش داده شده توسط وی، مغایرت داشته باشد، مشتریان 4 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به مرجوع نمودن آن اقدام نمایند که اولین گام برای آن، اعلام کتبی مشکل مربوطه در لینک استرداد محصول و در بازه زمانی 4 روزه می باشد.